Yazı Boyutu Increase Font Size Reset Font Size Decrease Font Size
Özgeçmiş | Yazdır |

Prof.Dr.Şeref Aktaş, 1990 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Şubat 1995 tarihinde tamamlamıştır.

İhtisası boyunca İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde değişik hastanelerde Ayak Cerrahisi üzerine çalışmalarda bulunmuştur.

1996-1997 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nde Portland Shriners Hospital da çalışmıştır.

1995-2002 yılları arasında kuruluşuna öncülük ettiği Trakya Üniversitesi’nde Multidisipliner Ayak-Ayak Bileği Cerrahisi Polikliniğinde sorumlu öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

Ayak ve Ayak Bileği hastalıkları konusunda bir çok çalışmaları bulunan Prof.Dr.Şeref Aktaş, 2000 yılında Doçent olmuştur.

Kasım 2001-Şubat 2002 tarihleri arasından Amerika Birleşik Devletleri Missouri Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Departmanında Ayak-Ayak Bileği Cerrahisi konusunda Visiting Profesor olarak Asistan ve Fellow eğitimine katkıda bulunmuştur.

Prof.Dr.Aktaş, Ocak 2003 – Mart 2009 tarihleri arasında Acıbadem Sağlık Grubunda Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, Ayak - Ayak Bileği Cerrahisi ve Çocuk Ortopedisi branşları sorumlu hekimi olarak çalışmıştır.

Türk Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Derneği ve European Foot and Ankle Society üyesi olan Prof.Dr. Şeref Aktaş Mart 2009-2011 yıllarında  Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi Ayak Sağlığı ve Ayak Cerrahisi Merkezinde de görev yapmıştır. Prof.Dr. şeref Aktaş, 2011 yılından beri kurucusu olduğu Ortopedi Doktorum Kliniğinde hastalarını kabul etmektedir.

Ortopedi Doktorum Kliniği modern bekleme ve muayene odaları, pansuman, PRP ve viskosuplement ilaçların enjeksiyonlarına elverişli, ameliyat dışı her türlü müdahalelerin yapılmasına uygun müdahale ve pansuman ünitesi, Aşil tendiniti, topuk dikeni ve plantar fasiitis te hastaların tedavisinde kullanılan Şok Dalga (ESWT) ünitesi, Bilgisayarlı Kişiye Özgü Ayak tabanı Analizi ve Tabanlık ünitesi, Yumuşak doku sorunlarında tanısında ve ultrason kılavuzluğunda yapılan enjeksiyonlarda kullanılan ultrasonografi üniteleri ile Ayak ve Ayak ve Ayak bileği hastalarının tercih ettiği merkez haline gelmiştir. Ortopedi Doktorum Kliniğinin birçok özel sigorta şirketi ile anlaşması vardır.

 

 

forum/misc.php?show=ccbmessages

Prof.Dr.Şeref Aktaş, 1990 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Şubat 1995 tarihinde tamamlamıştır. İhtisası boyunca İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde değişik hastanelerde Çocuk Ortopedisi üzerine çalışmalarda bulunmuştur. 1996-1997 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nde Portland Shriners Hospital da Çocuk Ortopedisi İhtisas Üstü Eğitimi almıştır. 1998- 2003 yılları arasında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı ile Trakya Üniversitesi Armağan Dönertaş Engelli Çocuklar Merkezi Çocuk Ortopedisi Sorumlu Öğretim Üyeliği görevlerini yürütmüştür. 1999 yılında Trakya Üniversitesi’nde Multidisipliner Ayak-Ayak Bileği Cerrahisi Polikliniği kurulmasına öncülük etmiştir. 2000 yılında Doçent olmuştur. Kasım 2001-Şubat 2002 tarihleri arasından Amerika Birleşik Devletleri Missouri Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Departmanında Çocuk Ortopedisi ve Ayak-Ayak Bileği Cerrahisi konularında Misafir Öğretim Üyesi olarak çalışmıştır. Prof.Dr.Aktaş, Ocak 2003 – Mart 2009 tarihleri arasında Acıbadem Sağlık Grubunda Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, Çocuk Ortopedisi ve Ayak - Ayak Bileği Cerrahisi branşları sorumlu hekimi olarak çalışmıştır. Türk Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Derneği ve European Foot and Ankle Society üyesi olan Prof.Dr. Şeref Aktaş Mart 2009 tarihinden itibaren Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi Ayak Sağlığı ve Ayak Cerrahisi Merkezinde de görev yapmaktadır.